TR EN
Ara Gelsin 444 0 515
TR EN

KAYNAKLAR

SULTAN İÇECEK GRUBU

Doğal kaynak suyu kullanılarak üretilen Sultan Su, kaynağının saflığını ve doğallığını koruyarak ilk günden itibaren sağlıklı su üretimine devam etmektedir. Kar yağışının çok olduğu Uludağ eteklerinde tarımsal arazilerden, yerleşim yerlerinden 2070 metre uzakta bulunan kaynaklar doğal bir ortamda bulunmaktadır.

Kaynağından çıkan su, Sağlık Bakanlığı yönetmeliğine uygun olarak hazırlanan depolarda tamamen kapalı ve hijyenik bir ortamda depolanmaktadır. Üretim tesislerinde kademeli filtrelerden ve sağlık testlerinden geçen içimi rahat, sodyum diyetine uygun doğal kaynak suyu, hijyenik ortamlarda, tam otomatik makinelerde, el değmeden şişelenerek sunulmaktadır.

LAÇİN MİNERALLİ İÇECEK GRUBU

Laçin doğal zengin mineralli suyun çıkışı Sündiken Dağları’nda orman alanı içinde Göbet mevkiinde dere yatağının hemen yanındadır. Kaynağın çıkışında devamlı akış mevcut olup yüzyıllardır kesintisiz yeryüzüne çıkmaktadır. Kaynağın yakın çevresinde herhangi bir yerleşim alanı ve tarım alanı mevcut değildir, dağ ile baş başa bir alanda yer almaktadır. Bu nedenlerle toprağa karışıp maden suyunun mineral değerlerine etki edecek herhangi bir etken bulunmamaktadır. En yakın yerleşim birimi fabrikanın kurulduğu Laçin beldesi olup kaynağa 5200 metre mesafededir. Doğal zengin mineralli suyun doğaya çıktığı noktadaki konumu 540 kotundadır.

BAYİMİZ OLUN