TR EN
Ara Gelsin 444 0 515
TR EN

HABERLER

Sultan İçecek / 13.08.2020 10:08

Maden Suyunun Faydaları

Vücudumuz için gerekli birçok vitamin ve minerali içeriğinde bulunduran maden suyu, doğal yer altı sularından elde edilerek el değmeden şişelenir.

Gündelik yaşantımızda dengeli ve düzenli beslenme yoluyla vücudumuzun ihtiyaç duyduğu birçok vitamin ve minerali elde ederiz. Fakat bazı maddelerin vücudumuza işlemesi yalnızda mineralli maden sularını tüketerek gerçekleşir. Bu nedenle her gün en az 1 adet mineralli maden suyu tüketilmesinin birçok avantajı bulunur.

Maden sularında bulunan kalsiyum ve magnezyum elementleri bağışıklık sistemimizi güçlendirirken, kemik ve diş sağlığına da fayda sağlar. Özellikle yaşamımızın çocukluk, yaşlılık ve hamilelik dönemlerinde tüketimine daha çok dikkat etmemiz gereken bu mineraller yardımıyla maden suyu, daha sağlıklı ve zinde bir bedene ulaşmaya yardımcı olurken, metabolizmanın ihtiyacı olan sıvıyı da karşılar.

İçeriğinde bulunan magnezyum sayesinde kalp sağlığını destekleyen maden suyu, kas ağrılarının giderilmesine de yardımcı olur. Bu nedenle maden suyu seçerken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de, maden suyunun magnezyum oranıdır.

İçeriğindeki sodyum, bikarbonat ve klorür içeriği ile asit – baz dengesini de destekleyen maden suyu, sindirim için de oldukça faydalı bir içecek. Böbreklerde ve idrar yollarında taş oluşumu engelleyerek; kabızlık, gaz, şişkinlik gibi sorunların da önüne geçer.

Bunun yanı sıra maden suyu, vücutta var olan enfeksiyonun azaltılmasına yardımcı olur; cildi ve saçları besleyerek canlı ve yeni bir görünüm kazandırır.

Çocuklar Ne Kadar Su Tüketmeli?
Sultan İçecek / 13.08.2020 10:08
Çocuklar Ne Kadar Su Tüketmeli?

Hayatın olmazsa olmazlarından su tüketimi, çocuklar için daha büyük bir önem arz eder. Her çocuğun ihtiyacı olan ve tüketmesi gereken belli bir su miktarı olsa da su ihtiyacı yaşa, cinsiyete, kiloya, boya ve aktivite düzeyine göre değişiklik gösterebilir.

Devamını Gör
Soda mı Maden Suyu mu?
Sultan İçecek / 13.08.2020 10:08
Soda mı Maden Suyu mu?

Maden suyu, yer altındaki kaynağından elde edilmiş; çözünmüş katı madde içeriği en az 250 mg/l olan sulara verilen genel bir isimdir. İçerisinde çözünmüş mineral tuzları, elementler ve çeşitli gazlar bulunur.

Devamını Gör
BAYİMİZ OLUN