TR EN
Ara Gelsin 444 0 515
TR EN

HABERLER

Sultan İçecek / 13.08.2020 10:08

Çocuklar Ne Kadar Su Tüketmeli?

Hayatın olmazsa olmazlarından su tüketimi, çocuklar için daha büyük bir önem arz eder. Her çocuğun ihtiyacı olan ve tüketmesi gereken belli bir su miktarı olsa da su ihtiyacı yaşa, cinsiyete, kiloya, boya ve aktivite düzeyine göre değişiklik gösterebilir. Bebeklerin ve çocukların ihtiyacı olan su miktarı, yetişkinlerinkinden neredeyse iki kat daha fazladır.

Aldığımız besinleri ve oksijeni organlarımıza taşımak, vücut ısımızı dengelemek, metabolizmayı güçlendirmek, vücudumuzdaki toksinleri dışarıya atmak ve enfeksiyonu önlemek gibi çok önemli birçok işleve sahip olan su tüketiminde çocuklarımıza da örnek olabiliriz. Suyun önemini anlayabilmeleri için onların yanında sık sık su tüketerek onların da su tüketimi konusunda dikkatli olmalarını sağlayabilir, suyun sağlığımız için ne denli önemli olduğunu anlatabiliriz.

Peki çocuğumuzun ne kadar su tükettiğini nasıl anlayabiliriz? Su tüketiminin yeterli olup olmadığını anlamanın en kolay yolu çocuğumuzun tuvalete gitme sıklığına dikkat etmek. Her iki saatte bir tuvalet ihtiyacını karşılayan çocuk, yeterli miktarda su tüketiyor demektir. Ayrıca idrarı kokusuz ve açık renkli ise bu sağlıklı olduğu ve vücudunda yeterli miktarda su olduğu anlamına gelir.

Bebeklerin ise günde ortalama 7 adet bezi kirletmesi vücudunda yeterli miktarda su olduğu anlamına gelir.

Maden Suyunun Faydaları
Sultan İçecek / 13.08.2020 10:08
Maden Suyunun Faydaları

Vücudumuz için gerekli birçok vitamin ve minerali içeriğinde bulunduran maden suyu, doğal yer altı sularından elde edilerek el değmeden şişelenir.

Devamını Gör
Soda mı Maden Suyu mu?
Sultan İçecek / 13.08.2020 10:08
Soda mı Maden Suyu mu?

Maden suyu, yer altındaki kaynağından elde edilmiş; çözünmüş katı madde içeriği en az 250 mg/l olan sulara verilen genel bir isimdir. İçerisinde çözünmüş mineral tuzları, elementler ve çeşitli gazlar bulunur.

Devamını Gör
BAYİMİZ OLUN